Prof. Dr. Nurullah Genç (AFIAP)

Hakkında

 

 • 09.09.1960 yılında Erzurum'un Horasan ilçesinde doğdu. İlkokulu, köyünde okul olmadığı için, akrabalarının yanında iki ayrı köyde iki yıl üç ay okuyarak bitirdi. Ortaokul birinci sınıf için Kars'a gitti; teyzesinin yanında Merkez Ortaokuluna devam etti. Amcası köyden Horasan'a evini taşıyınca, ortaokul 2 ve 3. sınıfları onun yanında okudu ve Horasan Ortaokulundan diploma aldı. Ortaokul 2. Sınıftan itibaren çalışmaya başladı. Boyacılık, garsonluk, bulaşıkçılık yaptı. Ayakkabı boya fiyatını 50 kuruştan 25 kuruşa düşürdüğü ve kaliteyi de üst düzeyde tuttuğu için Horasandaki kahvehanelerin aranan boyacısı oldu. Ayakkabısının rengine, oturduğu kahvehaneye gidiş saatine ve hangi sıklıkta boya istediğine göre müşteri arşivi oluşturdu. Bu durumdan rahatsız olan diğer boyacılar sonunda dayanamadılar ve piyasalarını bozan bu yeni boyacıyı bir kenarda kıstırıp darp ettiler. Boya sandığını kırıp dağıttılar. Boyacılık yapmaktan mecburen vazgeçti. 3. Sınıfta gece fırında çalıştı, gündüz okula gitti. Yakınları sınıfta kalacağını düşünürken, okul birincisi oldu; fırıncılığı öğrendi ve daha sonra üniversiteyi bitirene kadar her yaz fırında çalıştı.

  Parasız yatılı sınavlarına girdi. Sonuç belgesi gelmediği için kazanıp kazanamadığını bilemedi. Babası, ahırındaki 10 koyundan sekizini satarak onu paralı yatılıya kaydettirdi ve böylece Erzurum İmam - Hatip lisesindeki okul yılları başlamış oldu. İki ay paralı yatılı da kaldı. Sonra parasız yatılıyı kazanmış olduğunu öğrenince, Lisenin hemen bitişiğindeki yurt binasına yerleşti. Babası, paralı yatılıdan ayrılırken yatırdığı ücreti geri almadı ve ihtiyaç sahibi çocuklar için harcanmasını istedi. Babasının bu davranışı karşısında çok duygulandı ve bir süre sonra yeni bir boya sandığı yaptırarak ders çıkışlarında yurt kantininde boyacılık yapmaya başladı. Ödev yapma zamanı olmayan öğrenciler için para karşılığı ödevler yaptı. Dört yıl böyle devam etti.

   

  Lise yılları boyunca derslerin dışında çok sayıda kitap okudu. Gözlük takmaya başladı. Şiir çalışmaları yaptı ve ödüller aldı. Tarım ve Orman Bakanlığının şiir yarışmasında Türkiye ikincisi oldu. Milli Türk Talebe Birliği Hicri 1400 konulu şiir yarışmasında Hicret isimli şiiriyle Türkiye birincisi oldu ve bu şiir Nesil dergisinde yayınlandı. Tiyatroya ilgi duydu. Her yıl takdirname aldı ve 1978-1979 eğitim-öğretim yılı sonunda Erzurum İmam – Hatip Lisesini birinci olarak bitirdi. Boyacılıktan kazandığı paralarla 10 tane koyun alıp köyüne, babasının ahırına götürdü ve lise süreci böylece tamamlanmış oldu.

  O yıl yapılan üniversite sınavları sonucunda Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'ni kazandı ve okul hayatına orada devam etti. Üniversite yurtlarında kalmaya başladı. İlk yıl yurt kantininde boyacılık yapmayı sürdürdü. Siyasi bir kavganın ortasında kalıp boya sandığı kırılıp dağıtılınca, bunu yapmaktan vazgeçti. İnşaatlarda ve fırınlarda çalıştı. İşten geç çıkıp yetişemediği için kapısı kapanan yurtlara giremediği zamanlar, daha sonra Siyah Gözlerine beni de Götür şiirinin yazılacağı Erzurum tren garında, bankların üzerinde uyudu. Üniversite yıllarında şiirleri edebiyat dergilerinde yayınlanmaya başladı. Aylık derginin daimi kadrosunda yer aldı. Bir grup arkadaşıyla birlikte Genç Kuşak dergisini çıkardı ve orada şiirleri yayınlandı. Yeni Devir Gazetesi Genç Kalemler Makale yarışmasında Yaşar Garip Koyuncu mahlasıyla Türkiye ikincisi oldu.

  İlk stratejik planını üniversitenin birinci sınıfında yaptı. Vizyonunu ve misyonunu belirleyerek dolabının kapağına, "20 yıl sonra yönetim ve organizasyon profesörü ve Türkiye'nin tanıdığı bir şair olacağım" diye yazdı. Bu durum arkadaşları tarafından garip karşılansa da, düşüncesinden ve kararından vazgeçmedi. Çalışmalarını, gelecek için oluşturduğu bu zihni tasarıma göre yürüttü.

  Üniversite yıllarında edebi çalışmalarının yanında tiyatro ve satranç çalışmaları da yaptı. Yurt-Kur Bölge tiyatrosu adına Moliere'in Cimri isimli oyununu sergiledi. Harpagon adlı cimri karakterini oynayıp büyük beğeni kazandı. Erzurumda bulunan ve oyunu izleyen devlet tiyatroları yönetmeni, kendisine profesyonel tiyatro yapma teklifinde bulundu. Fakat şartlar dolayısıyla kabul edemedi. Yine aynı yıllarda satranç oynamaya başladı. Ve daha sonra Erzurum satranç şampiyonu olarak Türkiye Satranç liginde yer aldı.

  1983 yılında fakülteyi bitirdi. 1984 yılında aynı fakülteye araştırma görevlisi olarak girdi. Yönetim ve Organizasyon alanında yüksek lisans yaptı. İki yıl doktora programı açılmasını bekledi. 1990'da doktor, 1995'te doçent, 2001 yılında profesör oldu. 2003 yılında Kocaeli Üniversitesine geçti ve orada yedi yıl çalıştı.

  1994-2013 yılları arasında kamu ve özel sektör kuruluşlarına danışmanlık hizmetlerinde bulundu. Çok sayıda işletmenin reorganizasyonunu gerçekleştirdi ve stratejik planını yaptı. Aile işletmelerine ortaklık bilinci ve yapısı hususunda hizmet verdi, aile anayasaları hazırladı. Kocaeli Üniversitesinin stratejik planlama çalışmalarında bulundu. Bologna Eşgüdüm Komisyonunda yer aldı. 2010 yılında emekli oldu ve İstanbul Ticaret Üniversitesinde çalışmaya başladı. Bölüm başkanlığı ve dekanlık görevlerinde bulundu. İstanbul Ticaret Üniversitesinin 2012-2017 Stratejik Planı'nı hazırlama kuruluna başkanlık etti.

  31 Aralık 2012 de Sermaye Piyasası Kurulu'na Üye olarak atandı. 10 Şubat 2015 tarihine kadar Sermaye Piyasası Kurulu üyesi ve Başkan vekili olarak görev yaptı. 1 Mayıs 2015 tarihinde Merkez Bankası Meclis Üyesi olarak göreve başladı. Halen bu görevini sürdürmektedir.

 • SANAT - EDEBİYAT ÇALIŞMALARI ve ALDIĞI ÖDÜLLER

   

  Pek çok edebiyat dergisinde şiirleri ve yazıları yayınlandı. Türk Edebiyatı, Aylık Dergi, Nesil, Sur, Gurbet, Mina, Kardelen, Palandöken, Karçiçeği, Yolcu, Güneysu, Dolunay, Aydili, Ayvakti, İkindi Yazıları, Bu Ülke, Bizim Külliye bunlardan bazılarıdır. Ayrıca farklı mahlaslar kullanarak Edebiyat ve Eleştiri, Dize ve Dergah dergilerinde yazdı.

   

  Aldığı Ödüller:

  • Tarım ve Orman Bakanlığı Şiir Yarışması ikincilik ödülü
  • MTTB Hicri 1400 Şiir Yarışması birincilik ödülü
  • Yeni Devir Gazetesi Genç Kalemler Makale Yarışması ikincilik ödülü
  • Tutkular Keder Oldu romanıyla 1987 Kültür ve Turizm Bakanlığı Roman Teşvik Ödülü
  • Yağmur isimli şiiri ile 1990 yılında TDV Na'at-ı Şerif Büyük Ödülü
  • Arzuhal isimli şiiriyle 1991 TDV Münacat Yarışmasında mansiyon
  • Milli Gençlik Vakfı Gençlik Marşı Yarışması 1993 Birincilik Ödülü
  • Mektep Dergisi Hikaye Yarışması üçüncülük ödülü
  • Kültür ve Sanat Dergisi Şiir Yarışması mansiyon
  • Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti'nce 1996 Kültür Hizmet Ödülü
  • Gül ve Ben isimli eseriyle, 1998 yılında Tuzla Belediyesince düzenlenen Gül Şiirleri Armağanı Büyük Ödülü
  • Hüznün Lalesidir Dünya isimli eseriyle 1999 yılında Türkiye Yazarlar Birliği tarafından Yılın Şairi seçildi
  • Tutkular Keder Oldu romanı Arapçaya çevrildi ve roman çeviri ödülü aldı.

   

  ŞİİR KİTAPLARI

  - Çiçekler Üşümesin
  - Nuyageva
  - Yankı ve Hüzün
  - Aşkım İsyandır Benim
  - Siyah Gözlerine Beni de Götür
  - Yanılgı Saatleri
  - Denizin Son Martıları
  - Aşk Ölümcül bir Hülyadır
  - Hüznün Lâlesidir Dünya
  - Gül ve Ben
  - Yürüyelim Seninle İstanbul'da
  - Müptelâdır Gemiler Benim Denizlerime
  - Sensiz Kalan Bu Şehri Yakmayı Çok İstedim
  - Birkaç Deli Güvercin
  - Çanakkale: Her Şey Yanıp Gül Oldu
  - Ateş Semazenleri
  - Harflerin Simyası
  - Mahrem ve Münzevi (Toplu Şiirler)

  ROMANLARI:

  - Tutkular Keder Oldu
  - Yollar Dönüşe Gider
  - İntizar


 • FOTOĞRAF SANATI ÇALIŞMALARI ve ALDIĞI ÖDÜLLER

  2008 yılında fotoğrafa başladı. 250 nin üzerinde fotoğrafı ulusal ve uluslararası sergilere kabul edildi ve çeşitli ödüller aldı. 2012 yılı sonunda, merkezi Fransa’da bulunan Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu FİAP tarafından verilen Afiap (uluslararası fotoğraf sanatçısı) unvanıyla onurlandırıldı. Efiap (excellente fiap, mükemmel fotoğraf sanatçısı) ünvanı almaya hak kazandı ve müracaat süresinin dolmasını bekliyor. İlk kişisel sergisini 2011 mayıs ayında “Ruhumdan Yansıyanlar” adıyla açtı ve sergilenen fotoğraflar İstanbul Ticaret Üniversitesi tarafından aynı adla albümleştirildi.


   

  Aldığı Ödüller:

  18. Altın Kamera Fotoğraf Yarışması’nda renkli baskı dalında Başarı Ödülü
  1st EXHIBITION OF PHOTOGRAPHY "PORTRAIT 2013 siyah-beyaz dalda altın madalya, Sırbistan
  Salon of Art Photography World Around Us 2013 spor dalında altın madalya, Sırbistan
  İnternational Exhibition of Art Photography 2013 Moment dalında gümüş madalya, Mekadonya
  Grand Canyon Arizona 2012, mimari dalda jüri özel madalyası, ABD
  Grand Canyon Arizona 2012, gezi dalında mansiyon, ABD
  PSA İnternational Exhibition of Photography 2012, renkli dalda mansiyon, ABD
  Golden Spurs 2012, gezi dalında mansiyon, Belçika
  Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Dünya İnançları Fotoğraf yarışması, mansiyon, Türkiye
  www.ukrfoto.org 2012, serbest dalda mansiyon, Ukrayna
  UFSD 2012 Fotoğraf Yarışması Sille Sanat Sarayı mansiyon, Türkiye
  1st Exhibition Photography “Photography 2012” Pirot, siyah beyaz dalda mansiyon, Sırbistan
  Fokus Uluslar arası Fotoğraf yarışması 2013, mansiyon, Türkiye

   

 • AKADEMİK ÇALIŞMALARI VE ESERLERİ

   

  EĞİTİM VE AKADEMİK KARİYER DURUMU

  - Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü (1979-1983)

  - Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Bölümü Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalında Yüksek Lisans (1985-1987)

  - Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Bölümü Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalında Doktora (1987-1990)

  - Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde 1995’te Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalında Doçent

  - Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde 2001’de Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalında Profesör


  İŞ DURUMU

  - Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Araştırma Görevlisi (1984 - 1990)

  - Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Araştırma Görevlisi Doktor (1990 - 1991)

  - Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Yardımcı Doçent (1991 - 1995)

  - Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Doçent (1995 - 2001)

  - Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Profesör (2001 - 2003)

  - Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, , Profesör (2003 - 2010). 2010 DA emekliye ayrıldı)

  - İstanbul Ticaret Üniversitesi, Profesör (2010 - 2012)

  - Sermaye Piyasası Kurulu, Üye (2013 - )


  PROF.DR. NURULLAH GENÇ’E AİT AKADEMİK YAYIN LİSTESİ

  I-KİTAP ve ARAŞTIRMALAR

  1 - İşletme, Yönetim, Organizasyon; Başarı Bedel İster, Timaş Yayınları,

  2 - İşletme Ahlâkı, Karizma Yayınları, (Ortak Kitap)

  3 - Örgüt İkliminin Gücü, Aşkale Çimento Fabrikasında Uygulama, Karizma
  Yayınları, (Ortak Kitap)

  4 - Zirveye Götüren Yol: Yönetim, Timaş Yayınları

  5 - Yönetim El Kitabı, Birey Yayıncılık, (Ortak Kitap)

  6 - İş Ahlâkı ve Sosyal Sorumluluk, Karizma Yayınları

  7 - Yönetim ve Organizasyon; Çağdaş Sistemler ve Yaklaşımlar , Seçkin
  Yayıncılık

  8 - Kalite Liderliği, Timaş Yayınları, (Ortak Kitap)

  9 - Ortaklık Kültürü, Müsiad Yayınları

  10 - Meslek Yüksek Okulları İçin Yönetim ve Organizasyon; Seçkin
  Yayıncılık, 2008

   

  II – MAKALELER

  1- Yönetim, Stratejik Ahlâk ve “Bırakınız Yapsınlar, Bırakınız Geçsinler”, Düşünce ve sanatta Adım Dergisi, Sayı 4-5, Kasım, 2000, ss. 17-20
  2- 20.Yüzyıl Temel Ekonomik Sistemlerinin Yönetim Anlayışları ve Yeni Milenyumun Bekledikleri, ”, Düşünce ve sanatta Adım Dergisi, Sayı 2-3, Ocak-Mayıs, 2000, ss. 22-27
  3- TKY’nin Temel İlkelerine İşletmeciliğimizin Sorunları Açısından Eleştirel Bir Yaklaşım, Başak Dergisi, Kasım-Aralık 1999, ss. 74-78
  4- TKY Açısından Yönetim Anlayışımız Üzerine Bir Beyin Fırtınası Denemesi, Function Dergisi, Kasım, 1999, ss. 38-39
  5- Örgüt Geliştirmenin Verimlilik ve Etkinlik Açısından Değerlendirilmesi ve Başlıca Örgüt Geliştirme Teknikleri, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi, Cilt 10, Sayı 3-4, YIL 1994, ss. 361-370
  6- Gerilim; kaynakları, Belirtileri ve Azaltıcı Önlem ve Teknikler, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi, Cilt 10, Sayı 3-4, YIL 1994, ss. 371-378
  7- Örgütsel Davranış, Karar Süreci ve Karşılıklı Etkileşim, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi, Cilt 10, Sayı 3-4, YIL 1994, ss. 379-383
  8- Örgüt Kültürünün Oluşumu ve Bireysel ve Örgütsel Davranışlar Üzerindeki Etkisi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi, Cilt 10, Sayı 1-2, YIL 1993, ss. 299-304
  9- Akılcı-İktisadi ve Sosyal İnsan Modellerinin Tarihsel Gelişim Açısından Değerlendirilmesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi, Cilt 10, Sayı 1-2, YIL 1993, ss. 293-297
  10- Bazı Yönetsel Kavramların Motivasyonel Analizi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi, Cilt 9, Sayı 3-4, YIL 1992, ss. 305-320
  11- Yönetime Katılma ve Çatışma Açısından Motivasyon, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi, Cilt 8, Sayı 3-4, YIL 1990, ss. 129-132
  12- Amaçlara Göre Yönetim ve Motivasyon, İşletme Dergisi, Cilt 7, Sayı 1-2, Haziran 1987, ss. 269-272
  13- Alnıacık,U.,E. Alnıacık and N. Genc, "How Corporate Social Responsibility Information Influences Stakeholders’ Intentions?", Corporate Social Responsibility and Environmental Management, Volume:18, Issue:4, 234-245,2011
  14- N.Genç, G.Özbağ, M.Esen “Resoruce Based View And The Impacts Of Marketing And Production Capabilities On Innovation“ Journal of Global Strategic Management (JGSM),2013, Vol 14(1): 24-35
  15- N.Genç, G.Özbağ, M.Esen “Resource based view and the impacts of supportive functional capabilities on innovation”, Energy Education Science and Technology Part B: Social and Educational Studies 2012 Volume (issue) Special Issue 2: 333-344
  16- N. Genç, N. Alayoğlu, Ö. İyigün, A Conceptual Model Proposal for Determinants, Form, Functions and Structure Choice in Strategic Alliances, Procedia Social and Behavioral Sciences Vol.58(2012), pp. 1594-1600)
  17- N. Genç, Ö. İyigün, The Role of Organizational Learning and Knowledge Transfer in Building Strategic Alliances: A Case Study, Procedia Social and Behavioral Sciences Vol.24(2011), pp. 1124-1133
  18- The Comparison of Two Strategic Alliances in terms of Organizational Learning and Knowledge Transfer, The Journal of Knowledge Economy and Knowledge Management, Vol:7(2), 2012, pp.59-64.


  III – BİLDİRİLER

  1 - Genç Nurullah, Rodoplu Didem, Demir Yeter; Aile İşletmelerinde kuşaklar Arası Bilgi Kaybı Sorunu, 9. Ulusal İşletmecilik Kongresi Bildiri Kitabı, sh. 74, 2010

  2 - Genç Nurullah, Rodoplu Didem; Stratejik Planlamada Strateji Haritalarının Önemi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Stratejik Planının Değerlendirilmesi, 16. Ulusal Yönetim ve Organizasyon Kongresi Bildiriler Kitabı, sh. 426, 2008

  3 - Genç Nurullah, Karcıoğlu Fatih, Esen Murat, Üzümcü Tülay; Turizm İşletmelerinde Psikolojik Şiddetin (mobbing) Müşteri Memnuniyetine Olan Etkisi, 16. Ulusal Yönetim ve Organizasyon Kongresi Bildiriler Kitabı, sh. 40, 2008

  4 - Genç Nurullah, Kocasaraç Sertan, Doğan Müslüm; Psikolojik Sözleşme İle Örgütsel Bağlılık Arasındaki İlişkinin İncelenmesine Yönelik bir Araştırma, 16. Ulusal Yönetim ve Organizasyon Kongresi Bildiriler Kitabı, sh. 839, 2008

  5 - Çekmecelioğlu Hülya, Genç Nurullah, Kaya Gönül; The Effetcs Of Personal And Job Characteristics On Individual Creative Behavior, II. International Strategic management Conference Bildiriler Kitabı, sh. 465, 2006

  6 - Genç Nurullah, Karcıoğlu Fatih; Aile Şirketlerinin Karşılaştıkları Sorunlar ve Çözüm Önerileri, 1. Aile İşletmeleri Kongresi, sh.20,2004

  7 - Genç Nurullah, Yavaş Adem; Aristotalesi Sorgulamak: Etik Dersleri Daha Ahlaklı Çalışanlar Yaratır mı?, 14. Ulusal Yönetim ve Organizasyon Kongresi Bildiriler Kitabı, sh. 119, 2006

  8 - Genç Nurullah, Pamukoğlu Esra; Psikolojik İşyeri Terörü, Bir Uygulama, 14. Ulusal Yönetim ve Organizasyon Kongresi Bildiriler Kitabı, sh. 319, 2006

  9 - Genç nurullah, Karcıoğlu Fatih; Aile İşletmelerinde Bilginin Sistemleştirilme Düzeyi, II. Ulusal Bilgi, Ekonomi ve Yönetim Kongresi Bildiriler Kitabı, sh. 475, 2003

  10 - Genç Nurullah, Güzel Ahu, Pamukoğlu Esra; Aile İşletmelerinde Sahip Yönetici Profesyonel Yönetici Arasındaki Tutum Farkları, II. Aile İşletmeleri Kongresi Bildiriler Kitabı, sh 571, 2006

 • DANIŞMANLIK ÇALIŞMALARI, VERDİĞİ EĞİTİMLER, SEMİNER VE KONFERANSLAR

  1993-2003 yılları arasında 10 yıl her ay iki kez Erzurum’dan İstanbul’a giderek onlarca aile işletmesine ve anonim şirkete danışmanlık yaptı. 1997 yılında Aşkale Çimento Grubuna vermeye başladığı danışmanlık hizmetini 15 yıl sürdürdü. Bu Türkiye’de bilinen en uzun danışmanlık süresidir. 1000 e yakın ortağı bulunan bir anonim şirket olan Aşkale Çimento, lider bir Yönetim Kurulu Başkanı, çalışkan bir Genel Müdür, işinin sevdalısı yönetici ve çalışanlar sayesinde Türkiye’nin örnek alınabilecek müstesna bir şirketi oldu ve 10 katın üzerinde büyüyerek ulusal bazda birçok ödülün sahibi oldu. Van, Trabzon, Erzincan, Gümüşhane çimento fabrikalarını satın aldı. Çok sayıda hazır beton tesisi kurdu ve yeni yatırımlarla büyümeye devam ediyor.

  2003 yılında İstanbul’a taşınınca, yönetim danışmanı Sertan Kocasaraç’la birlikte çalışmaya başladı. Kalinda Danışmanlık Şirketi bünyesinde onlarca uzmandan oluşan ekipler oluşturuldu. 2013 yılı başına kadar çok sayıda kamu ve özel sektör kurumuna danışmanlık hizmetleri verildi. Bu hizmetler dört başlık altında gerçekleştirildi:

   

  • Yönetim Danışmanlığı
  • Eğitim danışmanlığı
  • Aile İşletmeleri danışmanlığı
  • Stratejik Planlama Danışmanlığı


  Aile işletmeleri tecrübesinin verdiği birikimle 2006 yılında Ortaklık Kültürü isimli eserini kaleme aldı. Müsiad yayınları arasında çıkan kitap pek çok aile işletmesinin ortaklık rehberi olarak hafızalardaki yerini aldı.

  20 YIL KESİNTİSİZ GERÇEKLEŞTİRDİĞİ EĞİTİM VE SEMİNER KONULARI :

  • Üst Düzey Yönetim Becerileri
  • Zaman yönetimi
  • İletişim yönetimi
  • Çatışma Yönetimi
  • Kriz Yönetimi
  • Stratejik Yönetim
  • İnsan Kaynakları Yönetimi
  • Liderlik Analizleri
  • Kişisel Gelişim seminerleri
  • Ast-Üst İlişkileri ve Yönetişim
  • Kurumsallaşma
  • Aile İşletmelerinin Sorunları
  • Grupların Yönetimi
  • Stres ve Gerilim Yönetimi
  • Reorganizasyon
  • Toplam Kalite Yönetimi
  • İş Ahlakı ve Sosyal Sorumluluk
  • Modern Yönetim Yaklaşımları

   

   


  Danışmanlık hizmetleri verdiği, eğitim programlarında yer aldığı kamu ve özel sektör kurumlarından bazıları aşağıda sıralanmıştır:

  • T.C. İçişleri Bakanlığı
  • T.C. Sağlık Bakanlığı
  • T.C. Çalışma ve sosyal Güvenlik Bakanlığı
  • TRT
  • Türk Hava Yolları
  • İstanbul Büyükşehir Belediyesi
  • Adapazarı Büyükşehir Belediyesi
  • Kocaeli Büyükşehir Belediyesi
  • Bağcılar Belediyesi
  • Kağıthane Belediyesi
  • Emlak Konut GYO
  • Aşkale Çimento
  • Asfa Eğitim Kurumları
  • Akel
  • Ava Holding
  • Bayrampaşa Devlet Hastanesi
  • Bayeks Promosyon
  • Coccinelle
  • Duyar Vana
  • Gökyüzü Eğitim Kurumları
  • İDO, İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş.
  • Solmaz Grup
  • İSKİ
  • İSPARK
  • İZAYDAŞ
  • Kaanlar Grup
  • Kuralkan Holding
  • Özcanlar Kapı Sistemleri
  • Özsar Tekstil
  • Palamut Grup
  • Ramazan Bingöl Et Lokantası
  • Tekden Hastanesi
  • Timaş Yayınları
  • Yön Grup
  • Ufuk Promosyon
  • Ziya Şark Sofrası
  • Ergaz
  • EVS Vana